Muzeum Morskie

Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku, działa przy Muzeum Morskim już od 1960 roku. Głównym miejscem muzealnym jest gdański żuraw. Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku znajdziecie przy ulicy Ołowianka, Poza wielkim i przepięknym gdańskim Żurawiem, w skład Muzeum wchodzą:

  • dawna spichlerze na wyspie Ołowianka
  • statki, Dar Pomorza i Sołdek
  • Muzeum Rybołówstwa na Helu
  • Tczewskie Muzeum Wisły

Muzeum gromadzi wszelkiego rodzaju zbiory dotyczące portów, zatok i okrętów gdańskich. Można wśród zabytków zobaczyć dawny przemysł styczniowy, dawne wyposażenia statków. Modele słowiańskich łodzi, broń pokładowa, oraz gromadzone od lat zbiory ciekawostek z Indonezji i Afryki to ciekawe wystawy muzealne, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Warto także wiedzieć, że wszystkie oddziały Muzeum Morskiego w Gdańsku oferują turystom bardzo ciekawe wystawy. Kto z Was nie chciałby zobaczyć Żurawia w 3D, lub też wystawę pt „ Do Abordażu”. Warto pamiętać, że pobliski prom Motława kursuje od wtorku do niedzieli między Żurawiem a wyspą Ołowianką. Do Centrum Morskiego Muzeum dopiąć można także Muzeum Zalewu Wiślanego, w letnim sezonie w okolicach oddziału muzealnego zobaczyć można statek sezonowy, który zabierze Was w cudowne miejsca w okolicach Gdańska.